Fibroblast Hücre Kültürü Tedavisi

fibrocell-1280x853.jpg

Fibroblast Hücre Kültürü Tedavisi

Yaşlanma ile birlikte derimiz incelir ve sarkar. Bunun nedeni ise derimizin dermiş tabakasında bulunan kollajen ve elastinin azalmasıdır. Kollajen ve elastinin azalma nedeni ise kendilerini üreten fibroblastların sayıca azalması ile ilişkilidir. Genç bir derinini milimetrekaresinde 400 bin adet buluna fibroblast hücresi yaşlılıkta 20 bine düşer. Yaklaşık 20 kat olan bu azalma sadece derinin incelmesine değil, beraberinde canlılıkla direk ilişkili olarak derinin damarlanmasını dolayısı ile beslenmesini azaltır.

Fibroblast hücre kültürü uygulaması kulak arkanızdan lokal anestezi ile alınacak 2 mm kadar bir deri parçası ileri teknolojilerle donatılmış bir laboratuvarda kültüre edilerek çoğaltılır ve 6 hafta sonra bize 100 milyona yakın fibroblast olarak geri döner. Enjektörlerle kliniğimize teslim edilen bu kültüre fibroblastlar dermiş kalitesini arttırmayı hedeflediğimiz herhangi bir lokasyona mikro-enjeksiyonlarla yüzeysel olarak verilir. Dozlar ihtiyaca göre çoklu seans uygulamarı şeklinde yapılabilir. Kendi dokunuz hücre boyutunda enjekte edildiği için tutunup yaşama oranı yüzde yüze yakındır.

Fibroblast hücre kültürü uygulama alanı yaşlanmakta olan yüzümüz de olabilir, sarkmakta olan dekolte de ekime hazırlanan saçlı deri de olabilir. Uygulama FDA ve ülkemiz sağlık bakanlığınca onaylıdır. Kişinin kendi hücreleri çoğaltılarak yapıldığı için herhangi bir doku reddi gibi bir konu, alerjik bir reaksiyon oluşmaz.
Fibroblast hücre kültürü uygulamaları saç ekimi olmaksızın da saç dökülmesinin tedavisinde son derece etkilidir. Saçlarınızın saçlı deriye tutunma direnci saçlı derideki kollajen sentezinin dolayısı ile de fibroblastların artması ile direkt ilişkilidir.

burun estetigi fiyatlari burun estetigi burun estetigi