Kaş Ekimi

kas-ekimi-1280x720.jpg

Kaş Ekimi

Kaş ekimi lokal anestezi altında yapılır. FUE tekniği kullanılarak mikromotor yardımıyla saç kökleri teker teker toplanarak kaşın dökülen bölgelerine ekim yapılır. Saç kökleri için sıklıkla tercih edilen bölge ense bölgeleridir. Diğer vücut bölgelerinde alınan tüylerin karakteri kaş yapısından bir miktar uzak olduğundan tercih etmemekteyiz. Ekilen yeni kaşlar ensedeki saçlarımız gibi uzama eğilimi gösterecek ve kısaltmanız gerekecektir.

İşlem öncesinde hastalarımızla karşılıklı görüşerek yeni kaşların şekli ve kalınlığını ekim alanına çizerek başlıyoruz. Ardından ensedeki saçları yukarı kaldırarak kökleri toplayacağımız küçük bir alan buluyoruz ve sadece o alanı traş ediyoruz.

Saçlarınızı daha sonra üzerine örterek çok kolay kamufule edebileceğiniz bir alandır bu. Alınacak gret sayısı 50-500 arası ihtiyaca göre değişmektedir.

Kaş ekiminde en önemli konu kaş dizaynıdır ki kaşın başlangıç, orta ve dış bölgelerinde farklı dizilim karakteri vardır.

Ekim sonrası kaşların çıkmaya başlaması 4-6 ay gibi bir süre alır. İşlemden 1,5-2 ay sonra kaş alımı yapılabilir, genellikle istenmeyen bölgelere ekim yapılmadığı için bu ihtiyaç olmaz. Yeni kaşların tam olgunluğa erişmesi 1 yıl sürecektir.

burun estetigi fiyatlari burun estetigi burun estetigi