Kirpik Ekimi

eyelash_extensions-1280x852.jpg

Kirpik Ekimi

Kirpik ekiminde çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Saç köklerinin enseden alınması FUT yöntemi ile olmaktadır. Saç kökleri için sıklıkla tercih edilen bölge ense bölgeleridir. Diğer vücut bölgelerinde alınan tüylerin karakteri kaş yapısından bir miktar uzak olduğundan tercih etmemekteyiz. Ekilen yeni kairpikler ensedeki saçlarımız gibi uzama eğilimi gösterecek ve kısaltmanız gerekecektir.

İşlem sırasında ensedeki saçları yukarı kaldırarak kökleri toplayacağımız küçük bir alan buluyoruz ve blok olarak çıkartılır. FUE ile yapılacağı zaman bu blowgun çıkarılmasına gerek de kalmamaktadır. Saçlarınızı daha sonra üzerine örterek çok kolay kamufule edebileceğiniz bir alandır bu. Alınacak gret sayısı 50-200 arası ihtiyaca göre değişmektedir.

Kirpik ekimi ister Choi implanter ile isterse French Needle ile yapılsın kirpikleri oluşturacak kılın kavis yönü yukarı taraf olmalıdır. İşlem sırasında kılın nasıl yerleştirildiği bu yüzden çok önemlidir. Bu nedenle kıl uzun olmalı. Ve uzun kıllara ihtiyaç varken bunu FUE punch’ları ile almak mümkün değildir.

İmplante edilen kirpikler için temel prensipler yine saçta olduğu gibidir. Ekilen killer öncelikle dökülecektir. 6-9 ay içerisinde yeni kirpikler çıkmaya başlar.

burun estetigi fiyatlari burun estetigi burun estetigi