PRP – Saç Tedavisi

PRP-hair.jpg

PRP ile Saç Tedavisi

Vücudumuz dev bir organizmadır. Hücreler bileşir, dokuları, dokular organları, organlar sistemleri vb. oluşturur, büyür… Peki, bir yerimiz yaralandığında bu sistem bu yaralanmayı nasıl algılar, hasarı nasıl tespit eder ve nasıl onarır? Parmak ucuzda küçük bir kesi üzerinden hikayeyi özetleyeyim size. Parmağınız kesildi, kan akmaya başladı. Damarın hemen dışındaki dokuların da diğer tüm dokular gibi bir kimliği vardır ve kanımızdaki plateletler bu kimliğe dokununca tanır ve yapışır. Sonra üst üste birikir ki buna pıhtı denilir. Plateletler ( diğer adı trombosit) pıhtıyı oluştururken diğer taraftan yaralı dokuları da tanır ve bazı uyarıcı maddeler vücuda salar. Bu bir S.O.S. yardım çığlığı gibidir. En yakındaki onarım hücreleri harekete geçerek olay yerine gelir, uzaktakiler de görece çağrılır ki yaralı dokular onarılsın, iyileşme gerçekleşsin. Peki bu bilgi bizim ne işimize yarayacak?

Saç Ekimi sırasında ekilecek saçlar için açılan her kanal vücudumuz tarafından yara olarak algılanır. İçerisine yerleştirilen saç kökleri de iyileşme için mesajlar yaymaya başlamıştır. İşte tam bu aşamada P.R.P. nin sistematik uyarıcı etkisini kullanarak işlemin başarısı arttırılabilir. Saç ekimi olmaksızın da P.R.P. seansları yapılmakta olup, o durumda da her enjeksiyon nopktası yara olarak davranır ve çevresinde yenilenme yönünde uyarı verir. Sizden aldığımız kanın içerisindeki plateletleri konsantre hale getirerek plazmanız ile birlikte enjektöre alıyoruz.

Bu yaklaşık 20 dakika süren bir işlemdir. Ardından çok ince iğneler ile minik minik derinizin altına enjekte ediyoruz.

Ortopedi için bu yenilenen eklem kıkırdağı, beyin cerrahi için yenilenen diskler, biz estetik cerrahlar için ise yenilenen, gençleşen, canlılık kazanan cilt ve yaşama oranı artmış saç grefti demektir.

burun estetigi fiyatlari burun estetigi burun estetigi