Robotik Saç Ekimi

artas-1280x427.png

Robotik Saç Ekimi

Tıp ve teknolojinin ayrılmaz evliliğinin ürünlerinden biri de saç ekim robotudur. Kimi merkezler bu robotu kullanmaya başlamış bulunuyor. Bununla birlikte teknoloji henüz saç ekimini bir robota emanet edileceği noktada değil maalesef.

Mevcut saç ekim robotlarında saçı alacağı punçları doktorunuz seçiyor, tabancasına doktorunuz yerleştiriyor. Robotu kafa bölgenize yerleştirerek saçın alınacağı alanın önünde tutuluyor. Sistem sizin traşlanmış saçlarınızın siyahlığını algılayarak o noktaya atış yapıyor. Saçlarınız düz değilde kıvrımlı ise alınan köklerin kalitesi düşüyor, doktorunuz robotoun başında sürekli durmak ve kontrol etmek zorunda. Ayrıca robot greft etrafından kesi yaptıktan sonra yine ekipteki elemanlarca toplanmak zorunda. Hadi greftleriniz toplandı. Ekim sırasında saçın hangi yönde çıkacağını belirleyen kanal açma evresinde robotlar kullanılamıyor ve yine insan gücü-aklı-tecrübesi ile kanallar açılıyor ve yine el yordamı ile greftler yerleştiriliyor. Bu çerçevede saçınızın robotik teknoloji ile ekildiğini söyleyemezsiniz.

Ben de sizleri gibi lazeryon ve robotek çizgi filmleri ile büyüdüm. Benim de fantezilerim gelecekte robotlarla iç içe olmak ama teknoloji henüz bu seviyede değil. Yarım portakalın altında bir elektrik motoru dönerek suyunu çıkarıyor diye “mutfak robotu” ünvanını bir ev aletine veriyoruz. Buradan yola çıkarak lütfen ticari kaygıları sezin ve doğru karar verin. Paranızı sokağa atmayın.

burun estetigi fiyatlari burun estetigi burun estetigi