Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulanlar

thinking-1280x854.jpg

Saçlarımı kesmeden ekim yapmak mümkün müdür?

Ense kısmında saç kökleri almak için belli bir bölge tıraş edilmek zorundadır. Eğer kalan saçlarınız kökleri topladığımız tıraşlı alanı örtecek kadar uzun ise ön kısımlara tıraş etmeksizin Choi Implanter ile saç ekimi mümkündür. Bu süreyi ve maliyeti etkileyen bir faktördür.

Hangi yöntem ile saç köklerini alıyorsunuz alınan kökler geri çıkar mı?

Merkezimizde FUE yöntemi ile saç köklerini (greft) toplamaktayız. Saç kökleri alındıkları yerde bir daha çıkmayacaktır. O yüzden ensede atlaya atlaya kökler toplanır. Bir diğer deyişle ensede seyreltme yapılmaktadır.

Saç ekiminden sonra arada kalan eski saçlarım dökülmeye devam edecek mi?

32-35 yaşından daha genç olan hastalarda ekilen kökler kalır fakat aradaki eski saç kökleriniz dökülmeye devam edebilir. Bu nedenle ileride tekrar bir sıkılaştırma gerekebilir. Bu olasılıkları azaltmak için çeşitli medikal desteklerimiz olacaktır.

Saç ekimi kimlere yapılmaz?

Ense kısmında yeterli saç kökü olmayan kişilerde, saçları etkileyen sistemik hastalıklarda, kanama bozukluklarında, enfeksiyonlarda yapılmaz. Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda geçici bir üre fraksiparin vb. geçiş yapıldıktan sonra yapılabilir.

Saç ekimi sonrasında iz kalır mı?

FUE ile uygulanacağı için kalmaz.

Greft sayısı ile saç kökü sayısı neden farklıdır?

Çünkü bir greftte birden fazla saç kökü bulunabilir.

En fazla bir seansta kaç saç kökü alınabilir?

Buna net sayı söylemek doğru değildir, ekibin hızı da önemlidir. Genellikle bir seansta maksimum 4000-5000 greft olabilir ki bu çok büyük bir sayıdır ve çok büyük alanları örtebilir.

Saç ekimi sonrasında iyileşme süreci nedir?

Ekime ait kızarıklıklar ve kabuklar yaklaşık 10 gün içerisinde kaybolur ve ekime ait bir belirti kalmaz.

Saç ekiminden ne kadar sonra denize girmek mümkündür? İşlemden 15 gün sonra denize girebilirsiniz.

Saç ekiminden ne kadar sonra spor yapılabilir?

Saç ekiminden 1 hafta sonra spor yapabilirsiniz.

Saç ekimini kimler yapmalıdır?

Saç ekimi hem bir cerrahi işlem hem de greft prensiplerine dayalı bir girişimdir. Bu tanıma uyan tek disiplin ise plastik cerrahidir.
Bu yüzden saç ekim ekibinin başında bir plastik cerrahın olduğundan emin olunuz.

Başında hiç saçı olmayanlara saç ekimi yapılabilir mi?

Ense kısmında yeterli saçı olmayanlar için vücudun çeşitli bölgelerinden kıl kökleri alınarak başa transfer edilebilir elbette ama bu yöntemde kılların saç karakterinde olmayacağını ve başarı oranının enseden alınanlar kadar yüksek olmadığını belirtmeliyim. En azından bizim ellerimizde sonuç bu şekildedir.

Yanlış ekilmiş bir saçı düzeltebilir misiniz?

Evet. Uygunsuz ekilen kökler tekrar kullanılmak üzere FUE yöntemi ile toplanıp geri kazanılabilir, aynı anda doğru yerlere doğru açı ve sıklıkla ekilebilir.

burun estetigi fiyatlari burun estetigi burun estetigi