Sakal ve Bıyık Ekimi

sakal-ve-biyik-ekimi-1280x852.jpg

Sakal ve Bıyık Ekimi

Erkeklerde genetik olarak sakal ve bıyık çıkmaması olabileceği gibi çeşitli yaralanma veya hastalıklar sonucunda da bu kayıplar oluşabilmektedir. Burada tedavi sırasında plan saç ekiminde yapılana benzer bir uygulamadır. Kıl köklerini toplamak için saçların dökülme özelliğinin olmadığı ense kısımları tercih edeceğiz. Diğer vücut bölgelerinden kıl alınarak saçlı deriye nakillerde saç karakterinin iyi olmaması nedeni ile tercih pek edilmemektedir. 

Sakalın fazla olabileceği boyun bölgesi sakallarını kullanan uygulamacılar da olmasına rağmen bizim tecrübemiz ense saç köklerini kullanma yönündedir. Lokal anesteziden sonra ağrı kesinlikle duyulmaz. Kıl kökleri mikro motor yardımıyla tek tek alınmaktadır. Yeterli uyuşmayı takiben saç kökleri toplanır ve özel solüsyonlarda canlılığını kaybetmeden saklamaya alınır. Alınacak kök sayısı ihtiyaç duyulan alana bağlı olmakla birlikte bıyık için 400-1000, sakal için 500-3000 arası değişebilir.

Bundan sonraki aşama en önemli kısımlardan biridir, bıyık ve sakalın açısal dizilimi kaşlarda olduğu gibi çok önemlidir. Mevcut sakal var ise onların kılavuzluğunda, yok ise standarda yakın yatay bir eğim ile sakala yada bıyığa ekim yapılmaktadır. 
Ekilen saç kökleri, bıyık yada sakal bölgesinde tutunur ve canlılığını sürdürür.

Saç ekiminde olduğu gibi 2 hafta içerisinde çoğunluğu gerileme fazına girip dökülecek, 4-6 ay içerisinde tekrar çıkmaya başlayacak ve 1 yıl içerisinde olgunluğunu tamamlayacaktır. Kıllar çok yatık ekileceği için araları bir miktar seyrek kalabilir, ihtiyaç olduğuna karar verilir ise ek seanslar yapılabilir. Traş olmaya ise ekim işleminden 2-3 hafta sonra başlayabilirsiniz.

burun estetigi fiyatlari burun estetigi burun estetigi