Somon DNA Aşısı

somon.jpeg

Somon DNA Aşısı

Saçlı derimize kendi vücudumuzdan kaynaklanan kök hücreler, kültüre fibroblastlar ve PRP uygulamaları yanı sıra hücre metabolizması için gerekli olan bazı mineral, amino asitler, nükleotidleri napaj tekniği ile derinin hemen üst katmanlarına minik minik verilebilir. Bunların en önemlisi de nükleotid içerikli olan somol DNA sıdır. Gerçekten somon balığından elde edilmiyor elbette. Somonların sperm DNA sından keşfedilen bir ayrıştırma yöntemi sonrası laboratuvarda üretilmektedir.

Peki somon DNA sı bizde ne işe yarıyor ?

Hücrelerimizde DNA sarmalı bir kullanma kılavuzu gibidir. Her türlü fonksiyon için bu kılavuzun okunması gerekiyor. Yenilenme süreçleri de bunlardan biridir. Bu okuma işlemine her zaman yazma da eşlik etmek zorundadır. Nükleotidler ise bu yazma sırasında ihtiyacımız olan mürekkeptir. Hücreler tarafınca kolayca içine alınabilecek formda nükleotidlerin mezo-terapi yöntemleri ile saçlı deriye enjekte edilmesi köklerin yaşamsal aktivitelerini arttırır.

Halihazırda kozmetik bir çok uygulama içerisinde Somon DNA kombine edilmektedir. Saçların güçlendirilmesinde de son derece başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bununla birlikte saç ekimi öncesi ve sonrası uygulamalar yeni köklerin tutunmasını kolaylaştırmaktadır.

burun estetigi fiyatlari burun estetigi burun estetigi